Kategórie
Eventy

Víkend otorených parkov a záhrad 2023

2. – 4. júna 2023 (pia-ne)

Tak ako je rozmanitosť dobrá a potrebná v prírode a záhradách, je potrebná aj v hudbe, umení a tiež je dôležitá aj v ľuďoch. 🌿🌱

Pridajte sa aj vy – ŽiTo rozmanito, ŽiTo tolerantne spolu s nami na trojdňovom podujatí Víkend otvorených parkov a záhrad, ktoré sa bude konať v areáli ŽiTo v SÝPKE.

Téma tohto ročníka nesie názov „Melódie záhrad“. Započúvajte sa s nami do zvukov prírody, našich exteriérových hudobných prvkov, šumu vtáčích krídiel ako aj kvalitného hudobného a sprievodného programu, ktorý sme prichystali.

Keďže náš areál ŽiTo v SÝPKE, ktorý pretvárame z časti bývalého poľnohospodárskeho družstva v Moravskom Lieskovom, ešte nie je verejne prístupný, máte príležitosť počas troch dní od 2. do 4. júna nahliadnuť, aké zmeny sme už uskutočnili.

Využite zvýhodnené vstupenky v predpredaji online


🪴Program: 🪴

Piatok, sobota, nedeľa

už od 14:00

otvárame pomyselné brány nášho areálu. V sadoch, v záhrade, v Sýpke i pred ňou bude možnosť si “zapatlať” ruky pri tvorení s keramikármi, smaltovať i vytvárať vlastné handmade výrobky. Rozbehnúť sa do priestoru a nájsť odpovede na otázky, spĺňať zábavné výzvy questingu, zvládnuť labyrint, zahrať sa pri originálnych hrách alebo si sadnúť pod stromy a počúvať rozprávky? To všetko a ešte viac je prichystané pred hlavným programom. Dávame priestor aj iným združeniam, aby sme sa oboznámili s ich aktivitami.

Hlad aj smäd u nás zaženiete a určite si nenechajte ujsť náš príbeh, ako to celé začalo.

📅 Piatok

18:00 – Branislav Hargaš


19:30 – Skrznaskrz (koncert — big-beat / Hustopeče CZ)

https://bandzone.cz/skrznaskrz?at=dashboard
https://www.facebook.com/kapelaskrznaskrz

📅 Sobota
16:00 – Kniha Jobusova
(čítanie pre deti + workshop)

JOBUSOVKY – literárno – hudobný program so spisovateľom, hudobníkom a hercom Braňom Jobusom o jeho rozprávkových knihách. Od Láskavých rozprávok až po Zberný dvor.

18:00 – Vrbovskí víťazi – (koncert)

Vrbovskí víťazi – hudobno-pracovná skupina hrajúca vlastný hudobný štýl Priemyselný folklór. Každú pieseň hrajú na inom doma vyrobenom hudobnom nástroji ktorý vyrába pán brat Andrej Jobus osobne. Tento humorno-satirický koncept je naživo performovaný netradičnými, často podomácky vyrobenými hudobnými nástrojmi a charakterizujú ho absurdné, až groteskné prvky.

19:30 – Už sa to rysuje – (funk-rock z Hlohovca)

📅 Nedeľa
16:00 – Divadlo Morgonrock
– (bábkové predstavenie O čertovi Kolofónovi, Vhodné pre deti od 3 rokov)

Predstavenie O čertovi Kolofónovi je potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na hodinu neopakovateľnej zábavy v spoločnosti marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má ťažké, život nie je len v pekle z kotla vylyzovať a jeho príbeh dospetia môže začať, keď stretne hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janka a Marienku.

18:00 – Malý komorný orchester NMnV – koncert a jedno prekvapenie

Počas trvania Víkendu otvorených parkov a záhrad budú v areáli prebiehať taktiež aj tvorivé dielne, čítačky pre deti, questing v sadoch, exteriérové hry či komentované prehliadky.

Tešíme sa na vás!

*vyhradzujeme si zmeny v programe a program budeme prispôsobovať aj počasiu. O všetkom vás budeme včas informovať 🍎